Skip to main content

Veelgestelde vragen

  • Er zijn 2 soorten pijnstillers te onderscheiden:

    1. Paracetamol is in Nederland het meest bekend. Paracetamol is pijnstillend en koortsverlagend.
    2. NSAID's (niet-steroïde anti-inflammatoire middelen) zijn pijnstillers die de pijn stillen en de koorts verlagen en ook de ontsteking remmen. Deze hebben een remmende invloed op de aanmaak van prostaglandines, de 'pijnstof' die de zenuwen prikkelt om een pijnsignaal af te geven. Door het remmen van de aanmaak van deze 'pijnstof', wordt de pijn dus verminderd. Advil is een voorbeeld van een NSAID.

    De bijwerkingen en contra-indicaties van ibuprofen en paracetamol verschillen.

  • Advil bevat de werkzame stof ibuprofen en is een NSAID met een snelle en effectieve werking. Advil heeft pijnstillers in verschillende vormen en doseringen, allen geschikt voor de verlichting van verschillende soorten type pijnen.

  • Advil is geschikt voor volwassenen, kinderen en adolescenten (12-18 jaar) die last kunnen hebben van verschillende soorten pijnen. Waaronder hoofdpijn, rugpijn, reumatische pijn, spierpijn, voor de verlichting van koorts en de symptomen van verkoudheid en griep.

  • Advil pijnstillers kunnen gebruikt worden vanaf 12 jaar.

  • Advil pijnstillers kunnen niet worden gebruikt tijdens de zwangerschap of tijdens de periode dat borstvoeding wordt gegeven, tenzij de behandelend arts anders adviseert.

  • Advil is verkrijgbaar bij drogist, supermarkt en apotheek. Advil is ook online verkrijgbaar.

  • Volwassenen dienen Advil niet langer dan 10 dagen te gebruiken. Kinderen en adolescenten (12-18 jaar) dienen Advil niet langer dan 3 dagen te gebruiken. Neem contact op met je arts, wanneer klachten aanhouden of verergeren.

  • In de bijsluiter van de Advil producten staat vermeld van welke middelen de werking wordt versterkt dan wel juist wordt verminderd door combinatiegebruik met Advil. Raadpleeg de bijsluiters.

    • Indien je allergisch bent voor ibuprofen of één van de stoffen die in de Advil pijnstillers zitten, voor aspirine of acetylsalicylzuur of voor andere verwachte pijnstillers.
    • Indien je andere NSAID pijnstillers gebruikt, of aspirine in een dagdosering van meer dan 75mg.
    • Indien je aan een nier-, hart,- of leveraandoening lijdt.
    • Indien je in de laatste 3 maanden van je zwangerschap bent.
    • Indien je een maagzweer, maagperforatie of maagbloeding hebt of deze in het verleden 2 maal of vaker hebt gehad.
  • Zoals elk geneesmiddel kan Advil bijwerkingen hebben. Mogelijke bijwerkingen zijn buikpijn, misselijkheid, braken en allergische reacties. Lees altijd de bijsluiter voor gebruik. Als je last krijgt van deze bijwerkingen, stop dan onmiddelijk met het gebruik en neem contact op me je arts of apotheker.

  • We raden af om Advil pijnstillers te kauwen of te breken. Advil is bedoeld om in zijn hele vorm te worden ingeslikt met water.

  • Advil innoveert continue. Onze producten hebben daarom een nieuwe eigentijdse naam en verpakking. De kwaliteit en effectiviteit van Advil zijn onveranderd.

  • In de Geneesmiddeleninformatiebank van medicijnautoriteit CBG vindt u de officiële informatie over alle geneesmiddelen die in Nederland zijn toegelaten: https://www.geneesmiddeleninformatiebank.nl/nl/